воскресенье, 29 ноября 2020 г.

ГОЛОДОМОР 1932-33 ПАМ'ЯТАЄМО...

Знов прокинулись ранки холодні.

Дощ хрестами в сніжинках застиг.

Поминаючи мертвих сьогодні,

Ми рятуєм майбутнє живих.

День жалю... День скорботи, печалі

Запалив нашу пам’ять. Свічки –

Це ті душі, листочки опалі,

Хто став тінню в голодні роки.

Без притулку у храмі Господнім,

Поміж хвилями Лети-ріки

Стогнуть душі, бо в серці народнім

Проросли забуття колючки.

Полікуймо свічею-зорею

День минулий. Згадаймо усіх,

Хто любов’ю живою своєю

Поділитися з нами не встиг…

Щоб у ранки і теплі, й холодні

Не ішли шикуватись хрести,

Щоб не плакали душі голодні,

Свічку-пам’ять свою захисти.




понедельник, 23 ноября 2020 г.

УКРАЇНА - ЦЕ ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ

 

Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Слава Україні!



понедельник, 1 июня 2020 г.

Міжнародний день захисту дітей


Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та одвічної надії.
Семенівська сільська бібліотека-філія Липоводолинської публічної бібліотеки ім. Л.М. Новиченка вітає всіх дітей з цим святом.
Діти – наше майбутнє. Саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.
Тому наше основне завдання – виховати своїх дітей розумними, порядними, добрими, з щедрою та гармонійною душею, впевненими в собі. А ще – прищепити їм палку любов до знань, рідної Батьківщини, мови та культури.
Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.



пятница, 8 мая 2020 г.

Стоять безмовно обеліски вічні, і сняться їх дороги героїчні


Кожного року у травні до нас приходе  Перемога. Подвиг ветеранів війни – еталон мужності та патріотизму. Хоч скільки б минуло часу, ми пам’ятатимемо, якою жахливою є війна і якою ціною дається перемога життя над смертю.  Ті далекі події мали трагічні наслідки для кожної української родини.
І  ми пам'ятаємо.... Пам'ять не помирає...
 У Семенівській сільській бібліотеці-філії  в рамках акції "Війна. Перемога. Пам'ять" було створено тематичну виставку,  присвячену 75-річниці Перемоги над нацизмом "Стоять безмовно обеліски вічні, і сняться їх дороги героїчні".



среда, 11 марта 2020 г.

Великий геній українського народу


Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті просяє веселка.
Повні сил і живої снаги,
Ми вшановуєм пам'ять Шевченка!

Уже вкотре весна ступає на землю від часу народження Тараса Григоровича Шевченка. Ми звертаємося до поета, який став для України заповітною думою, її безсмертною піснею.
Саме в ці дні у Семенівській ЗОШ І-ІІІ ступенів спільно із сільським бібліотекарем Пановою Л.М. було проведено літературно-музичну композицію «Т. Г. Шевченко – великий геній українського народу й цілого світу». Учні переглянули  фільм «Дитячими шляхами Тараса Шевченка», прослухали пісню на слова поета «Тече вода з-під явора». Присутні на святі були зачаровані майстерним виконанням Розою Пановою, Юлією Вертій, Лєрою В’юн, Даяною Варавою українських пісень. Виразно й красиво були прочитані Гайданкою Христиною, В’юн Валерією вірші Тараса Шевченка «Садок вишневий коло хати», «Доля».
Учитель української мови та літератури  Кулинич С.О. провела літературну вікторину «Сторінки життя великого Кобзаря». Кращим знавцем життя і творчості поета за результатами вікторини було визначено ученицю 11 класу Юлію Вертій. Бібліотекар Панова Л.М. підготувала тематичну виставку «На струнах Кобзаревої душі».
«Незлим тихим словом» згадуємо ми свого пророка, який залишив нам прекрасні твори. А що ж залишимо своїм нащадкам ми?

Залишимо те, що душею народу
Зовуть недаремно від роду до роду,
Як вищу красу і життєву основу,
Залишимо Слово, Ім’я своє, Мову.

І досі Тарас Шевченко закликає своїм словом любити рідний край, брататися сильному зі слабшим, бути справедливим, чесним. Нас просто не існує без Шевченка. У ньому вся наша історія, все наше буття.









воскресенье, 16 февраля 2020 г.

Лиш для любові варто жити, лиш про любов сьогодні


Любов – величне й світле почуття, що супроводжує людину протягом всього її життя. І саме любов до поетичного слова, до щирої пісні зібрала своїх шанувальників у актовій залі Семенівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. 15 лютого відбувся літературно-музичний вечір "Лиш для любові варто жити, лиш про любов сьогодні". Організувала свято бібліотекар сільської бібліотеки Людмила Миколаївна Панова.
На святі звучали поетичні рядки, лилася задушевна, щира пісня, не вщухали аплодисменти аматорам сцени: Р.Пановій, Ю.Вертій, О.Вертію, О.Курилу, І.Карабут, Я.Сердюк та ще багатьом іншим, молодим і талановитим. Глядачі мали змогу зустрітися з "героїнею"  улюбленого серіалу Катею Пушкарьовою. Виступ наймолодших учасників свята Даші Вертій та Нікіти Варави викликав шквал емоцій.
Зала була переповнена не лише глядачами, а й щирими посмішками, веселим сміхом, панувала затишна атмосфера.
Свято закінчилося, залишивши незабутні враження, приємні емоції. По його закінченню  учасники заходу зробили спільне фото на згадку.















четверг, 23 января 2020 г.

Яка ж вдалась сьогодні днина! Що хочеться співать пісень. Моя соборна Україна знов зустрічає новий день

День 22 січня ввійшов до національного календаря  як велике державне свято – День Соборності України. На волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Здійснилися віковічні мрії, якими жили, і за які вмирали кращі сини України.
У знак шани та об’єднання українських земель в Семенівській ЗОШ І-ІІІ ступенів бібліотекарем  сільської бібліотеки Пановою Л.М. було проведено ряд заходів з нагоди відзначення Дня Соборності України. У бібліотеці створено  виставку тематичної літератури “На шляху до Соборності”. В актовій залі школи відбувся паріотичний код "Яка ж вдалась сьогодні днина! Що хочеться співать пісень. Моя соборна Україна знов зустрічає новий день", в якому ведучі заходу Вертій Юлія та Панова Роза  продемонстрували нероздільність нашої держави та єдність українського народу – народу з кращими традиціями поетичної та працелюбної української нації. Учні закладу разом із організаторами утворили коло єдності та презентували те, що об’єднує народ нашої держави: співучу, м’яку та лагідну українську мову; свій національний код, або ж як ми його називаємо – ментальність; свої неповторні звичаї, обряди та традиції; і звичайно – народну пісню, без якої не обходиться жодне українське свято. Було проведено вікторину «Як я знаю Україну».
Соборність – це символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. Часточка надії й віри у майбутнє. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.